Warto otworzyć swój klub bilardowy?

Klub bilardowy nie jest łatwym biznesem, szczególnie w dzisiejszych czasach. Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się bilardem oraz ma sporą motywację, to możemy odnieść sukces w tej branży.

źródło: pixabay.com

Tak naprawdę klub bilardowy może otworzyć każdy, jednak nie w przypadku każdego będzie on funkcjonował, tak jak powinien, czyli nie będzie przynosić dochodów. Chcąc zarabiać na klubie bilardowy, musimy spełnić szereg przeróżnych warunków oraz często liczyć na łut szczęścia. Spełniając jednak poniższe warunki, możemy zwiększyć szanse na powodzenie naszego klubu.

Jak otworzyć klub bilardowy?

Aby otworzyć klub bilardowy, nie potrzebujemy praktycznie żadnego pozwolenia (jedynie, kiedy będziemy chcieli sprzedawać alkohol, będziemy potrzebować koncesję), jednak musimy mieć na uwadze kilka istotnych czynników, które pomogą nam osiągnąć sukces.

Odpowiednia lokalizacja

W dużych miastach warto, aby klub bilardowy znajdował się 1000-2000 metrów od szkół średnich oraz uczelni. W mniejszych miastach możemy pozwolić sobie na mniejszą odległość.

Znalezienie klienta

W godzinach wieczornych zazwyczaj nie będzie problemu ze znalezieniem klientów, w godzinach rannych klient szkolny to osoba, która do godziny 17 może zapewnić nam ruch.

Godziny otwarcia

Zazwyczaj kluby otwierane są od godziny 13, a stoły włączane są od godziny 17, jednak nawet wtedy nie działają ze 100% obciążeniem.

Wyposażenie

Stół – stół bilardowy powinien być jak najwyższej jakości, w takim klubie nie sprawdzą się tanie stoły za kilkaset złotych, powinniśmy zainwestować w profesjonalne stoły tak, aby klub funkcjonował na najwyższym poziomie. Stoły mogą osiągać bardzo wysokie ceny. Jednak należy ten wydatek traktować jako dobrą inwestycję, ponieważ pozwoli to nam na organizację turniejów oraz ściągnie wiele fascynatów gry w bilarda.

Kije bilardowe – w tym wypadku lepiej jednak zainwestować w tańsze kije jedno bądź dwuczęściowe. Kije dwuczęściowe są lepsze od zwykłych kij, czyli jednoczęściowych. Jak wiadomo, kije będziemy kupować hurtowo, a więc możemy wynegocjować naprawdę niezłą cenę.

źródło: pixabay.com

Zalety i wady prowadzenia klubu

Zalety

  • Kiedy zdobędziemy stałe grono klientów, może to stanowić naprawdę dobre źródło dochodu
  • Mamy możliwość zarabiania na własnej pasji

Wady

  • Biznes ten można uznać za sezonowy
  • Wystarczy, że jeden z klientów przestanie być zadowolony z organizacji klubu i zmieni klub, a wraz z nim stracimy 20-30% klientów

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *